Поводом обележавања завршетка Првог светског рата, ДКЦБ и Градску управу града Београда је подржало Министарство просвете и спорта и расписан је конкурс за најбољи пројекат у наставној пракси на тему  "Сто година од ослобођења Београд у Првом светском рату". Данас је заменик градоначелника Београда, г-дин Г. Весић, уручио награде и похвале школама, међу којима је и наша школа. Прваци наше школе су похваљени за најкреативнији приступ пројекту, који су радиле учитељице  I-1, I-2 и I-3 под менторством учитељице Љиље Стевановић. У ДКЦБ-у је одржана приредба на којој је учествовало одељење I-3 са хором старијих разреда под диригентском палицом наставнице Музичке културе, Драгане Вучићевић и учитељице Свилане Селаковић песмом "Само да рата не буде".

Учитељица Љиља Стевановић