У четвртак, 5.  маја, ученицима четвртог разреда је представљен водич кроз људско тело. Људско тело је чудесна машина. Један лекар је намерио да деци потанко објасни како функционише људско тело. Али, тај лекар је и стендап комичар. И као резултат смо добили „Веселу анатомију“. За сву децу, све родитеље, наставнике, сваког од нас кога су у неком моменту мучила питања: да ли близанци имају исте отиске прстију? Зашто нам крче црева? Шта је оно пуфнасто у пупку? Зашто нам трну руке и ноге? Колико је човеку потребно сна? Да ли генијалци имају велике мозгове? Хоћу ли се прехладити ако изађем напоље мокре косе?

На сва ова и још много других питања ученицима је одговорила наша гошћа из издавачке куће ПроПолис Букс, Тања Лебовић. Ова радионица је била веома едукативна и обиловала је разним занимљивостима. Ученици су имали прилике да сазнају и науче бројне невероватне чињенице о људском телу. Радујемо се новом сусрету и новом штиву!