7. новембра обележили смо Европски дан науке са ученицима 3/1, 3/2 и 3/3 у боравку. Том приликом библиотекарка је припремила презентацију којом је подсетила на важност науке и истакла њене најважније гране. Потом смо се присетили неких од највећих достигнућа човечанства попут точка, компаса, електрицитета, а посебно им је било занимљиво да чују неке нове и необичне информације. Презентација је обухватила и представљање најзначајнијих научника свих времена. Све је било пропраћено занимљивим фотографијама и ученици су били расположени да учествују у разговору. Библиотекарка је донела дечију илустровану енциклопедију Питања и одговори и прочитала некoлико занимљивости: како изгледа Марс, како је изгледало прво писмо, на који начин сова лови свој плен. За сам крај, ученици су имали задатак да напишу Шта је наука / Да сам ја научник или да нацртају Изум који је променио свет / Возило из будућности. Оваква дружења имају драгоцени значај - учимо на креативан начин!