Летопис за школску 2023/2024

19 јун 2024

Успеси ученика осмог разреда

Вукове дипломе, Доситејеве дипломе, Ђак генерације

Школске 2023/24. године имали смо веома успешну генерацију осмака. Просечна оцена генерације износи 4,41. Не само да су остварили добар успех у школи, већ су били изузетно активни у ваннаставним активностима и узимали иницијативу за бројне хуманитарне, друштвено корисне, кулурне и спортске акције и манифестације. Истакли су се освајањем награда из ликовне културе, српског језика, математике, географије, биологије, музичке културе, историје, информатике, спорта и учешћем у свим приредбама које су организоване у школи.

Одељење осмо један је завршило годину са одличним успехом (4.56), осмо два је остварило просек 4,46, а осмо три, 4,21.

Тридесет троје ученика осмог разреда освојило је укупно 80 Доситејевих диплома (за изузетан успех у појединим предметима).

Највише Доситејевих диплома је из Ликовне културе (18) које су наши осмаци оправдали бројним наградама на ликовним конкурсима, ангажовањем у изради мурала испред кабинета за Музичку и Ликовну културу, осмишљавањем ликовног изгледа позивница за приредбе, учешћем у рестаурацији зидне слике београдског пејзажа.

Из Српског језика Доситејеву диплому добило је 10 ученика, из Физичког и здравственог васпитања 7. Из немачког језика подељено је 9 диплома. Први пут ове школске године, ученици су могли да добију и Доситејеву диплому из изборног предмета, па је 7 ученика добило ову диплому из Грађанског васпитања. Доситејеву диплому из музичке културе освојило је 5 ученика, из биологије, технике и технологије, математике и географије по 4, из енглеског језика 3; из историје и информатике по 2, и из хемије, 1 доситејева диплома.

Укупно 21 ученик осмог разреда добио је Вукову диплому.

Наши "вуковци" у школској 2023,24. години су:

Илија Ардељан, Марија Бошковић, Алекса Бракочевић, Алекса Ђукановић, Јана Лекић, Уна Мајкић, Лав Марунић, Ива Милорадовић, Никица Његић, Теодора Перовић, Стефан Поповић, Ена Секулић,  Михајло Тубић из осмог један и Милица Драшковић, Мина Ивановић, Лара Јаковљевић, Дуња Мићић, Наталија Новаковић, Вук Станковић, Маја Смречник, Андреа Трипковић из осмог два.

У конкуренцији за проглашење ученика генерације били су:

Михаило Тубић,

Вук Станковић,