1   - следећа страна

Родитељима будућих првака

Информација за родитеље у вези са еЗаказивањем термина за упис и тестирање детета у ОШ

И ове године родитељи / други законски заступници који су грађани Републике Србије могу електронским путем да закажу на Порталу еУправа термин за упис и тестирање детета у основну школу покретањем услуге еЗаказивање термина за упис и тестирање детета у ОШ.

Потребно је да:

-          Будете регистрован корисник, односно имате креиран налог на државном порталу за електронску идентификацију eID.gov.rs

-          Покренете услугу на Порталу еУправа (Услуге → Образовање → еЗаказивање термина у ОШ)

-          Закажете термин у школи којој Ваше дете територијално припада

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

-          Извод из матичне књиге рођених

-          Уверење о пребивалишту

-          Уверење о похађању припремног предшколског програма

-          Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Напомена 1: Термин можете да откажете 24 часа раније. Уколико не откажете термин и не дођете у заказаном термину у школу, систем Вам неће дозволити да наредних 14 дана резервишете нови термин за упис и тестирање детета у основну школу електронским путем. У том случају, родитељи ће морати директно да се обрате школи и закажу нови термин.

Напомена 2: Уколико имате додатна питања и недоумице у вези са заказивањем термина, обратите се контакт центру на 011/73-505-57. Телефонска подршка доступна је од 22. марта 2021. године и током трајања уписа у основне школе сваког радног дана од 7.30 до 15.30 часова.

Учење кроз игру

Пројекти одељења 2/2

Ни корона нас није спречила да се поиграмо, да будемо маштовити и креативни и да много тога научимо.
Ученици II/2
Интеграција кроз предмете Свет око нас, Ликовна култура и Пројектна настава.

Humanitarna akcija

“ZASADI ZIVOT- BUDI HEROJ”

Uciteljica Ljilja Stevanovic je organizovala humanitarnu akciju u celoj skoli na osnovu dopisa Udruzenja NURDOR.

Predlog udruzenja je bio da učenici kupe olovku sa bookmarkerom – „Zasadi život, budi heroj!“. Olovku kojom se može pisati i koja u sebi sadrži seme (nane, bosiljka ili lavande). Olovka je spakovana u kartonski omotač - bookmarker na kome je uputstvo za sadnju smena. Kako bi se  učenici uključili u široku mrežu donatora i prijatelja dece i mladih obolelih od raka

Udruzenje nam je poslalo poruku da: pišemo što više, čitamo što više, kad god možemo posadimo biljku i uvek pomognenome drugome.
Nadamo se da smo kupovinom 988 olovaka to i dokazali.

Безбедност на интернету

Пројекти за конкурс

Пројекти које су ученици урадили поводом месеца безбедности на интернету и заштите деце на интернету за учествовање на јавном конкурсу фондације "Тијана Јурић". Три рада ученика наше школе су учествовала на конкурсу и нажалост нису награђена од стране фондације, али су свакако феноменално осмишљена и корисна, можете их погледати на хиперлинковима:

Драгиња Златић   https://youtu.be/2I24CcFfVr0

Анђелко Златић   https://www.youtube.com/watch?v=N5hVD6tkldk&ab_channel=osvladaaks

Немања Лутовац 5/2   текст стихова и илустрације

Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Дан розих мација

Наставница немачког језика, Весна Лукић, одржала је Угледни час у VI разреду 24. фебруара 2021. са актуелном  темом "Дан розих мајица" у оквиру Међународног дана борбе против вршњачког насиља.

Час је био у облику радионице, деца веома заинтересована, сви су у знак солидарности, са својим вршњацима, на себи имали розе мајице.

Извештај о изведеној радионици урадила су два ученика у оквиру "Новинарске секције"

Весна Лукић, наставник немачког језика и одељењски старешина одељења 6/2.

1   - следећа страна