1   - следећа страна

Важни датуми за ученике осмог разреда

Стручно упутство за спровођење пробног завршног испита за школску 2019/2020. годину

ДАТУМ

АКТИВНОСТ

2. ЈУНА

ПРОБНИ ЗАВРШНИ ИСПИТ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

8.00-10 ЧАСОВА

УЧЕНИЦИ ДОЛАЗЕ У ШКОЛУ У 07:15 ЧАСОВА

УЧЕНИЦИ СЕ РАСПОРЕЂУЈУ У УЧИИОНИЦЕ ДО 7:30 ЧАСОВА

УЧЕНИЦИ ОД 7:30 ЧАСОВА ПОПУЊАВАЈУ ОПШТЕ ПОДАТКЕ

УЧЕНИЦИ ОД 8:00 ДО 10 ЧАСОВА РЕШАВАЈУ ПРОБНИ ТЕСТ ИЗ МАТЕМАТИКЕ

3.ДО 15.ЈУНА

ПРИПРЕМНА НАСТАВА- РТС 3 ( 13.15-16 ЧАСОВА)

17.ЈУН

Родитељима будућих првака

Обавештење о упису

Поштовани родитељи,
Захваљујемо Вам се што сте исказали интересовање за упис детета у основну школу.
Имајући у виду ситуацију са коронавирусом и како би се избегле гужве по школама, ове године ће се уписивање Вашег ђака у први разред основне школе спроводити само у заказаном термину. Да бисте електронским путем заказали термин за упис, од 28. маја на Порталу еУправа биће омогућена услуга електронског заказивања термина за упис и тестирање детета у ОШ. Услуга ће бити доступна од 28. маја до 10. јула 2020. године, за термине уписа од 1. јуна до 20. јула.

ВАЖНА НАПОМЕНА1!
Обављен лекарски преглед је предуслов да се дете упише у први разред. Стога Вас молимо да приступите услузи заказивања термина за упис и тестирање само ако сте већ обавили лекарски преглед детета или сте сигурни да ћете обавити преглед до термина који сте изабрали за упис. Услуга на Порталу ће бити доступна више од месец дана, тако да имате времена за све.
ВАЖНА НАПОМЕНА2!
Ове године није потребно да понесете ниједан документ приликом уписа јер ће сви подаци бити прибављени по службеној дужности електронским путем. Изузетак је само лекарско уверење које је дете добило пре 16. марта 2020. године, тј. понесите лекарско уверење ако сте дете водили на преглед пре објављивања ванредног стања или код приватног лекара.

Хвала Вам што користите услуге електронске управе.
Желимо Вашем детету срећан полазак у школу!!!

Боравак ученика у школи

Од 11. маја, радним данима од 7.30 до 16.30 ради боравак за ученике чији родитељи имају радне обавезе које не могу да се обављају од куће

Поштовани родитељи, од понедељка, 11. маја у школи ће бити организован рад боравка од 7.30 до 16.30.
У школи ће претходно и у току трајања обавезе организовања боравка ученика бити предузимане све мере које је прописало Министарство просвете:

- Спровођење прања, чишћења, дезинфекција простора, прибора, опреме, проветравање простора пре почетка рада боравка 11.маја.

- Обезбеђивање заштитне опреме за запослене и дезинфекционих средстава

- Постављање дезобаријере на улазу

- Чашћа дезинфекција школског простора у току боравка деце

Организација боравка:

- Свакога дана, родитељ обавештава школу да ли ће дете доћи наредног дана у бороавак и у које време ће бити присутно.
- Пре поласка у школу, родитељ мора себи и детету да измери температуру и да у случају повишене температуре не доводи дете у школу.
- Јутарњи прихват ученика вршиће се на улазу у хол школе.
- Родитељ је у обавези када доводи дете у школу да носи маску која прекрива нос и уста.
- Родитељи не треба да улазе у школу, а прихват и довођење деце обавља дежурно лице. Ако постоји потреба да уђе у хол ради размене информација са настанвиком, родитељ треба да пређе преко дезо баријере и дезинфикује руке дезинфекционим средством на бази 70% алкохола.
У контакту са особљем школе, родитељии морају да одржавају дистанцу од 2 метра удаљености.
Групе боравка ће имати максинмално 9 ученика.
У затвореном простору, ученици морају да носе маске.
Потребно је да им родитељи обезбеде кутијицу са чврстим сапуном и папирне убрусе.
Детету је потребно обезбедити флашицу са водом коју ће користити током боравка у школи.
У време боравка у школи, ученици ће пратити наставу на даљину, израђивати домаће задатке и имати слободне активности.
Дружење ученика из различитих група неће бити дозвољено.
Активности ученика у групама биће организоване тако да се међусобни контакт максимално избегава.
Деца треба да доручкују код куће, а родотељи да им припреме суви оброк и ужину (у зависности од дужине времена које дете проводи у школи).>Деца треба да доручкују код куће, а родотељи да им припреме суви оброк и ужину (у зависности од дужине времена које дете проводи у школи).

1   - следећа страна