1   - следећа страна

Музеј наше прошлости

Музеј наше прошлости- јавни час одељења 3/2

Вредно и креативно одељење 3/2 се заједно са својом наставницом још једном потрудило да коришћењем савремене технологије, индивидуалним приступом и тимским радом по групама,  приказе садржаје наше прошлости и традиције и тако обележи Савин дан.
 Кроз мултидисциплинарни приступ повезали су садржаје из народне традиције са осталим обавезним предметима. Сви који су присуствовали часу имали су прилике да виде, чују и осете делић наше богате прошлости: знамените личност, како се живело некада, стари рецепти, српски обичаји и веровања, стари предмети, рукотворине, стари занати.
Све ово је обогаћено музичким нумерама са којима је ово одељење освојило и 1. место на такмичењу "Најраспеванија одељенска заједница".

Чувајмо наше благо, нашу традицију и обичаје био је мото овог јавног часа!

Прослава Дана светог Саве

Обавештење

У недељу, 27. јануара свечано ћемо прославити Дан светог Саве у школи. Прослава почиње сечењем славског колача у 12 сати, у холу школе. У припреми приредбе ове године учествовале су Милена Бјеговић, Биљана ЉУбисављевић и Драгана Вучићевић.

Позивамо родитеље и ученике да својим присуством увеличају обележавање наше школске свечаности.

Прослава Дана светог Саве

Обавештење

"Вештине за адолесценцију"

Спровођење превентивног програма са ученицима петог разреда

У октобру месецу почели смо да реализујемо програм "Вештине за адолесценцију". Носиоци реализације су наставница Горана Влашчић и  педагог Тања Дивнић. Програм промовише развој вештина које су неопходне младима да постану самосталне личности које се одговорно односе према себи  и активно учествују у свом друштву.  Циљ програма је креирање и одржавање позитивне атмосфере у којој ученици воде бригу једни о другима и осећају се пријатно док уче. Способност да сарађујемо једни са другима представља камен темељац изградње и одржавања стабилних пријатељстава, породица и каријера.

Теме које обрађујемо су: тинејџерско доба, како градимо самопоуздање, позитивно управљање емоцијама, јачање породичних односа, унапређење односа са вршњацима и како да направимо прави избор и постављамо себи циљеве.

1   - следећа страна