1   - следећа страна

Трка за срећније детињство

Имаш циљ, дођи на старт!

Традиционални јесењи крос, хуманог карактера, одржан је у среду, 16.10.2018. године, на стадиону ОФК, у организацији Црвеног крста Палулула. Куповином стартног броја у износу од 50 динара, тркачи су учествовали у прикупљању средстава за децу угроженог социјалног статуса.

Мото трке је био "Имаш циљ, дођи на старт!"

Трци се одазвало око 1000 палилулских ученика, док се из наше школе одазвало 150 ученика и сакупљен је добротворни прилог у износу од 10200 динара. Поред куповине стартних бројева, ученици су давали симболичан прилог. Неки су се вратили кућама са дипломама и медаљама, неки су понели упомену на леп провод.

Наши ученици су постигли следеће резултате:

Први разред:

1. место - Андреј Ђокић I-2

2. место -  Мелена Миловић I-1

Трећи разред:

1. место - Катарина Марковић III -3

2. место - Уна Мајкић III-1

2. место- Матеј Шушак III-2

Четврти разред:

3. место - МИлош Милићевић IV-4

Пети разред:

2. место - Сергеј Костић V

3. место - Марко Марковић V-2

3. место - Софија Дурковић V-2

Седми разред:

1. место - Лука Павловић VII-1

3. место - Андреј Тасовац VII-3

Велика селфи авантура ученика III/2

Дечја недеља

Поводом Дечје недеље, одељење III/2 је кренуло у Велику селфи авантуру - знаменитости мога завичаја. Данашњи дан су посветили своме граду, игри, учењу и дружењу на један потпуно нов начин. Кроз истраживачке задатке, успели су да боље упознају неке од знаменитости Београда, науче како да се орјентишу у простору, утврде правописна правила а пре свега да се добро забаве. Лепо време, одлично расположење и занимљиви задаци учинили су да овај дан буде један од оних којег ће се посебно сећати.

Учитељица Ивана Обрадовић

Радионица Црвеног крста Палилуле за ученике другог разреда

Пројекат о безбедности у саобраћају

У петак 28. септембра, у холу школе за ученике другог разреда одржана је радионица и предавање о безбедности у саобраћају. Ученици су након кратког предавања вежбали правилно прелажење улице преко пешачког прелаза, цртали лични саобраћајни знак и уз све то се и лепо забавили.

Европски дан језика

Традиционално у нашој школи, 26. септембра се обележава Европски дан језика.  Сви ученици веома радо  учествују у предавањима на ту тему, као и прављењу паноа и сваке године имамо нове идеје за реализацију оваквих активности!

Како то све изгледа, можете погледати у холу наше школе.

Полазак у школу

Обавештење о почетку школске године

Школска година почиње у понедељак, 3. септембра 2018. године.

Ученици првог разреда имаће у школи свечани пријем у 9 сати. Спискови првака са распоредом по одељењима биће истакнути у школи у петак, 31. августа од 12 сати.

Црвена смена (пети и седми разред) полази у школу пре подне, а почетак наставе је у 8 сати.

Плава смена (шести и осми разред) прве недеље има наставу после подне, од 14 часова.

Ученици млађих разреда су увек у школи пре подне, а у наставку дана организује се продужени боравак. Почетак наставе је у 8 часова.

Свим ученицима желимо срећан почетак нове школске године!

1   - следећа страна