1   - следећа страна

Уџбеници за школски 2020/21

Списак актуелних уџбеника за наредну школску годину

Поштовани родитељи,

На сајту школе, у менију "Ученици", опција Уџбеници, межете погледати уџбенике за све разреде. Можете користити и пречицу (кликните на реч "пречица")

Обавештење за родитеље првака

Први родитељски састанак

Поштовани родитељи,

Обавештавамо вас да ће спискови одељења ученика првог разреда бити истакнути у понедељак 31. августа, од 10 сати пре подне, на вратима школе. Родитељски састанци ће бити одржани 31.8.2018.године, у холу школе у следећим терминима:

одељење I-1 у 19 часова

одељење I-2 у 16.30 часова

одељење I-3 у 18 часова

На родитељском састанку родитељи ће добити све информације о организацији рада у току септембра.

Први дан у школи за прваке ће почети 1. септембра, у 8 сати. За ученике првог разреда прве две недеље септембра неће бити организован продужени боравак у школи.

Организација рада у школи и сатница звоњења

Обавештење за родитеље и ученике

Поштовани родитељи и ученици,

Након анализе резултата спроведене анкете са родитељима, утврдили смо да се преко 97% родитеља определило да ученици похађају наставу у школи. Због обавезе да бринемо о здрављу ученика и запослених, у складу са упутствима добијених од Кризног штаба и Министарства просвете, Наставничко веће је донело одлуку да се у школској 2020/21. години спроводи комбиновани модел наставе.

То значи да ће ученици млађих разреда долазити у школу сваког дана, али су подељени у две групе. Прва група има наставу од 8 сати, а друга група има наставу од 10.50.

Продужени боравак ће бити организован у складу са ресурсима школе. Боравак могу да похађају ученици чија оба родитеља доставе потврду своје радне организације да ће у току септембра бити радно ангажовани ван своје куће, односно у просторијама фирме.

Ученици старијих разреда су подељени као и раније у две смене- црвену (пети и седми разред) и плаву, (шести и осми разред), које се по времену почетка наставе смењују недељно. Осим тога, подељени су и у одељењима на две групе, које се смењују у школи по данима. Једне недеље група А је у школи у понедељак, среду и петак, а у уторак и четвртак прати ТВ наставу код куће.  Исте недеље група Б је у школи у уторак и четвртак, а у понедељак, среду и петак прати ТВ часове код куће.   Следеће недеље, они који су били од 13 сати на настави, почињу са наставом у 17 сати, а у оквиру одељења, ученици из групе Б сада долазе у школу на наставу у понедељак, среду и петак, а група А ће бити у школи у уторак и четвртак.

Часови трају 30 минута. Настава ће бити организована тако да свако одељење (група) има своју учионицу, односно током одмора нема промене учионица.

Ученици који нису у школи су у обавези да прате ТВ часове.

Усмене и писане провере знања се спроводе у школи за све ученике- и оне који су се определили искључиво за праћење наставе код куће.

Овакав облик наставе биће реализован до нових препорука кризног штаба.

Као помоћно средство у организацији наставе на даљину биће коришћена Гугл платформа за учење, као и у школској 2019/20. години. путем Гугл учионице организоваћемо часове за предммете за које нису снимани ТВ часови, додатну подршку за ученике у виду консултација са наставницима, постављње наставних материјала, допунску и додатну наставу, часове одељењског старешине.

У наставку су распореди звоњења за млађе и старије ученике.

Дневни распоред звоњења за ученике од првог до четвртог разреда

Група А

4.

Чишћење и проветравање учионица (20 минута)

Група Б

10.50 – 11-20

3.

После је боравак до пет сати.

Дневни распоред звоњења за ученике од петог и седмог разреда

5. 15.35-16.05
6.

Дневни распоред звоњења за 6. и 8. разред-прва недеља

5.  19.35-20.05

6.

У школи ће се стриктно поштовати све прописане епидемиолошке мере:

- Ученици, наставно, ненаставно особље НЕ ДОЛАЗЕ у школу уколико имају повишену телесну температуру или симптоме респираторне инфекције.

- Родитељи треба пре доласка у школу да провере телесну температуру својој деци.- Обавезно одржавати физичку дистанцу са другим особама у школи од најмање једног ипо метара.

- У учионици ће бити максимално 15 ученика

- Обустављају се све активности код којих је могуће појачано стварање аеросола (певање, викање, контактни спорт, навијање и друго).

-За време одмора, пре и после наставе у школи и дворишту, дежурни наставници ће спречавати гужве и окупљање већег броја ученика.

НОШЕЊЕ МАСКИ

Школско наставно и ненаставно особље све време боравка у школи носе заштитне маске.

Ученици:

Маску треба да носе при уласку у школу па све до доласка до своје клупе

Маска се ОБАВЕЗНО користи приликом одговарања и сваког разговора

Маска се ОБАВЕЗНО користи и приликом кретања ван клупе, приликом одласка на одмор или тоалет.

Маска се може одложити само у периоду када ученик седи у својој клупи и слуша наставу.

Током боравка у школи може се користити било која врста маске, тако да истовремено прекрива уста и нос.

Посебну пажњу је неопходно посветити појачаној личној хигијени ( што чешће прање руку, користити гелове и дезинфекциона средства за руке).

Школа ће појачати механичко и хемијско чишћење школских простора, посебно заједничких предмета који се често додирују.

Редари ће имати обавезу да у склопу својих дужности редовно проветравају учионицу.

Уколико се појаве симптоми у школи, ученик ће са заштитном маском и бити смештен у просторију одређену за изолацију. Школа ће одмах обавестити родитеље и надлежни институт/завод за јавно здравље. О ученику у соби за изолацију до доласка родитеља бригу ће водити особа коју одреди директор. Та особа ће обавезно користити маску и рукавице, а након одласка детета простор ће бити очишћен и дезинфикован.

РАСПОРЕД ЧАСОВА ће бити истакнут на сајту школе до краја августа 2020.

Важни датуми за ученике осмог разреда

Стручно упутство за спровођење пробног завршног испита за школску 2019/2020. годину

ДАТУМ

АКТИВНОСТ