1   - следећа страна

ПАЖЊА, ПАЖЊА

ДЕВЕТА УСКРШЊА ИГРАРИЈАДА

Играријада ће се одржати у среду, 24. априла са почетком у 10.30 часова.

Учествују по три одељења првог и другог разреда. Укупан број учесника је око 170.

Награде:

- Најлепше јаје Ускршње играријаде

1. место у штафетним играма

2. место у штафетним играма

3. место у штафетним играма

(за 1. и 2. разред)

- Најлепше осликано јаје на бетону

- Најлепши слоган Ускршње играријаде

Вршњачко насиље

Предавање за родитеље, четвртак, 18.април

Осамнаестог априла 2019. године, са почетком у 19,00 сати,  представници Полицијске управе за град Београд, у холу школе ће одржати предавање за родитеље на тему "Вршњачко и електронско насиље". Говориће се о појму насиља, како га препозбнати, како га спречити и како реаговати ако се догоди.

У сусрет Ускрсу

Радионицу у првом разреду

Ученици 1/1 су са својом учитељицом имали организовану радионицу на којој су присуствовали и родитељи.

Уз малу помоћ украсили су своју учионицу ускршњим мотивима.

Учитељица Љиља Стевановић

СТЕПЕНИЦЕ - ПАМЕТНИЦЕ

ЗА УЧЕЊЕ ПРАВОПИСА – БЕЗ НЕДОУМИЦЕ

Ученици сва три одељења шестог разреда су на часовима Грађанског васпитања, са

наставницом Светланом Јовановић, радили на пројекту НАУЧИМО ПРАВОПИС.

Поставили су проблем тешког усвајања компликованог правописа и дошли на идеју да

осликају степениште у холу школе како би ученицима свакодневно били доступни

најчешћи примери правописних грешака. Прво су исписали речи и изразе који се

неправилно користе, затим су изабрали дванаест најчешћих грешака, боју за позадину

степеништа: црвену за неправине и зелену  за правилне речи. Истражили су каква је

писменост у Србији, шта су велики људи рекли о образовању, направили су паное о томе,

поставили изложбу у холу школе и првом ходнику и ПП презентацију о целом пројекту.

Степенице су фарбале наставница ликовне културе Весна Медојевић , наставница

српског Светлана Јовановић и Дора Сувајац, ученица  6/2.

ВРШЊАЧКО НАСИЉЕ

Предавање полиције у холу школе

Дана 18. 4. 2019. године, са почетком у 19 часова представници Полицијске управе за град Београд, МУП РС ће у холу Основне школе "Влада Аксентијевић" одржати предавање за родитеље ученика на тему  "Вршњачко и електронско насиље" са посебним освртом на појам насиља, како га препознати, како га спречити и како одреаговати ако се догоди.

1   - следећа страна