1   - следећа страна

Настава на даљину за старије ученике

Обавештење о организацији наставе на даљину за ученике од петог до осмог разрееда

Поштовани родитељи и ученици,

Обавештавамо вас да је на основу препорука Кризног штаба, Влада Републике Србије донела нове мере за организацију рада основних школа и измене школског календара за школску 2020/2021. годину.

Према наведеној уредби, у периоду од  30. новембра до 18. децембра 2020. године, образовно- васпитни рад се организује на следећи начин:

- Ученици ће у наведеном периоду пратити наставу онлајн преко платформе за учење

''Гугл учионица', из својих домова.

- Ученици су у обавези да онлајн наставу, по важећем распореду часова прате у периоду од 8 сати до 13.15 (прва смена), односно од 14 сати до 19.15 (друга смена) сваког дана.

Наставник ће бележити присуство, односно одсуство, ученика са наставе. Ученици целог одељења присуствују часу истовремено, свакодневно.

Домаћи задаци постављају се за ученике на платформу радним данима у периоду од 7.30 до 19.30 часова. За израду задатака биће прецизирани рокови.

- Ученици ће бити оцењивани и формативно и сумативно; и описно и бројчано. Наставници имају аутономију да одлуче да ли ће писмене задатке и остале писане провере знања ученици у току првог полуогдишта обавити путем онлајн наставе, или ће ове провере знања бити померене  за друго полугодиште. О термину провере ће ученици бити обавештени од стране предметних наставника најкасније пет дана пре писане провере знања.

- Уколико ученици сматрају да имају елемената за већу закључну оцену, могу, у договору са наставником, да одговарају у школи. О евентуалном приговору на закључну оцену потребно је да информишете поред предметног наставника и одељењског старешину, како бисмо ораганизовали одговарање у школи уз поштовање свих епидемиолошких мера.

- Уколико ученик нема оцена, јер из оправданих разлога није могао да одговара може да остане неоцењен и за њега неће бити изведен општи успех на крају првог полугодишта. У другом полугодишту ће са овим ученицима бити организован допунски рад.

- Крај првог полугодишта је 18.12.2020. године. Распуст почиње 21. 12.2020. и траје до 15.1.2021. Друго полугодиште почиње 18.1.2021.године.

Добро здравље  у успешан рад желим вама и вашим породицама.

Дан школе 2020.

Онлајн изложба дечијих радова

Због околности које су присутне, овогодишњи Дан школе ће бити обележен у виду онлајн изложбе ликовних и мултимедијалних садржаја.

Радове, који су предтсвљени, урадили су наши ученици од првог до осмог разреда.

Теме су подељене по узрастима:

први и други разред су радили ликовне радове на тему "Влада Аксентијевић"

трећи и четврти разред нам представља себе темом "Ово сам Ја"

и старији разреди (пети и шести) су се бавили израдом скулптура.

Наша школа је почела са радом давне 1957. године на данашњи дан. Нешто мало више о Владином животу можемо сазнати из презентације коју је припремила Невена Митровић, ученица 4-3 разреда. Какав је и где је Београд у коме се налази наша школа? Можда одговор добијемо у песми коју је са хором припремала наставница Драгана Вучићевић једном приликом.

А како су наши прваци замислили и осликали народног хероја Владу Аксентијевића, погледајмо овде.

О томе шта о рату мисле пређашњи прваци можемо да погледамо и послушамо.

Другаци су мало на другачији начин презентовали, кроз мултимедијалну презентацију и ликовне радове.
Како себе виде ученици трећег разреда можемо да погледамо по одељењима: 3-1, 3-2 и 3-3

Песмом "Даљине" најављујемо одељење 4-1 које је себе представило у будућности и кроз своје таленте.

Сада следи још једна изложба радова ученика 4-2 и 4-3.

Негде се једна Јана кришом смешка, певушимо заједно песму "Хајде Јано" како бисмо обогатили доживљај.

За крај желимо да вам се захвалимо на стрпљењу и да кажемо да ћемо опет засијати пуним сјајем. Погледајмо за крај радове које су вештим рукама израдили ученици петог и шестог разреда.

Хвала на пажњи.

Велико хвала свим учитељицама и наставницама ликовне и музичке културе.

http://www.osvladaaksentijevic.edu.rs/upload/Најавна слика 2.pdf

Дан јабука

Дан јабука у 1-3 20.10.2020.

Једна јабука на дан продужава живот за дан!

Ми смо своје јабуке појели, а на паноу су наши први радови.

Учитељица Данијела Ристић и ученици 1-3

Уџбеници за школски 2020/21

Списак актуелних уџбеника за наредну школску годину

Поштовани родитељи,