1   - следећа страна

ЛИКОВНИ ТАЛЕНТИ

ЛИКОВНИ ТАЛЕНТИ У НОВОМ ЗВЕЗДАНОМ СВЕТЛУ

Школа Влада Аксентијевић позната по бившим и садашњим ликовним талентима, a један од њих је и Максим Перовић ученик 7/1 разреда.

Максим је више пута потврдио свој  таленат, креативност и потенцијал многобројним ликовним радовима, наградама и школским пројектима. Користећи се магичним светом ликовне креативности Максим је оставио траг звезданог стваралаштва на једном од зидова наше школе, инспирисан Ван Гогом.

Четвртаци и „eTwinning“ пројекат 2023/24

Meet myself, my place, my school and traditions

Петнаест четвртака учествује у „eTwinning“ пројекту ''Meet myself, my place, my school and traditions'' са партнерима из шест иностраних школа. Пројекат је почео новембра месеца.

Дo сада смо се представили нашим партнерима, писали и разменили искуства на теме: my school/ place/ day in my life/ favourite sport/ player/ team/ free time/ dream job/ pet/ school subject.

Говорили смо и о прослави Новогодишњих празника и представили наше честитке.

Од традиција и обичаја, говорили смо о нашој прослави Божића, Савиндана и Св. Трифуна.

Одржали смо онлајн час преко видео позива са школом из Грчке. Том приликом смо се представили једни другима и рекли шта волимо. Ускоро очекујемо следећи видео час са другом школом. Томе се наши четвртаци највише радују!

У сусрет нам иде упућивање једноставних честитки драгој особи поводом 8. марта и прослава Ускрса/ 1. маја.

Пројекат је предвиђен да траје до краја наставне школске године.

Браво за наше вреднице.

Данијела Андрејић, наставник енглеског језика

Дан розе мајица и Национални дан књиге

Активности у боравку у 1-3

Ученици 1-3 су 27. фебруара обележили Национални дан књига са својом учитељицом из боравка, Наташом. Они су тај дан донели у школу омиљене књиге и читали одломке из истих. Затим су сутрадан прославили Дан розе мајица, који се широм света обележава последње среде у фебруару, а заправо је Дан посвећен борби против вршњачког насиља. Обележавање овог дана има за циљ промовисање толеранције, емпатије, поштовања различитости, развијања сарадње и оснаживање за ненасилно решавање конфликата. Важно је да свакога дана указујемо на значај превенције и борбе против насиља. Одељење 1-3 је, кроз различите активности у продуженом боравку, подржало програм превенције вршњачког насиља.

Национални дан књиге

акција Друштва школских библиотекара Србије "Читајмо гласно"

И ове године смо традиционално обележили Национални дан књиге, али и Дан Народне библиотеке Србије са ученицима млађих разреда. Библиотекарка Школе је одржала час у првом разреду на којем је разговарала са ђацима о важности овог дана. Причали смо и о Народној библиотеци Србије која је јуче прославила 192. рођендан и истакли да је она најстарија установа културе у нашој земљи. Иако живимо у модерном добу, када су у употреби телевизија, интернет, компјутери, телефони, закључили смо да је важно да се не удаљавамо од књиге и писане речи. Затим су ученици 1/1 читали Ћопићеву "Јежеву кућицу". Библиотекарка је у сарадњи са учитељицама из боравка посетила и ученике других разреда и одељења. Ученици 1/2, 2/1, 3/1, 3/2 и 4/1 су донели примерке својих омиљених публикација и читали одломке за које су се определили. Читали смо у учионицима, али и у школском дворишту и на тај начин се придружили акцији Друштва школских библиотекара Србије "Читајмо гласно".

Професионала орјентација у одељењу 7-1

Пример сарадње родитеља и школе

У понедељак 26.2.2024. године у оквиру професионелне оријентације за ученике седмог разреда рађена је и сарадња са родитељима. Бојана Николић, дипломирани психолог и мама ученице 7/1 је за ученике овог одељења држала презентацију, којом је представила занимање психолога и предочила ученицима области у којима психолог може да ради али и објаснила разлике између занимања психолога, психијатра, психотерапеута и педагога.

Ученици су са великим интересовањем пратили ово предавање. Сарадњу са родитељима наставићемо и у наредним месецима

1   - следећа страна