1   - следећа страна

Добродошлица будућим првацима

Представа "Судбина једног Чарлија"

Дана 14.6.2022. одељење 3-3 и балетска група наше школе, свечано су извели представу "Судбина једног Чарлија" поводом пријема будућих првака у холу школе "Влада Аксентијевић".

Представа је испраћена са пуном пажњом будућих првачића. Након завршетка представе, сви присутни су имали прилику да се фотографишу са малим глумцима.

Сутра дан је изведен још једнан наступ за ученике млађих разреда.

Хвала учитељици Милени и друагрима одељења 3/3 за овако леп догађај.

Радионица колачића

Активности у продуженом боравку

У оквиру слободних активности у продуженом боравку, ученици одељења II/1 су били у улози правих посластичара. Прво су пажљиво обрисали и припремили радни простор и опрали руке а затим кренули у акцију прављења слатких колачића. Свака куглица је пажљиво декорисана чоколадним и шареним мрвицама, млевеним лешницима, орасима али и бадемима и сувим грожђем. Слатко смо ручкали а затим своју срећу и умеће поделили и са другима.

Слатки поздрав шаљу Вам II/1 и учитељица Теодора

Представљање збирке поезије "Каква чуда знам" Радмиле Шехић у петак, 10.6.2022. у Дечијем културном центру Београд

Посета другака Дечијем културном центру Беогрда

Још једно дивно и поучно искуство у ДКЦ Београд.

Промоција књиге докторке и песникиње Радмиле Шехић којој су присуствовали и важни катери били ученици 2-1 са учитељицама.

Детаљније о догађају, можете погледати на линку (ОВДЕ)

Посета другака ДКЦБ-у

Представа "Вилингора"

У петак, 27. маја у Библотеци ДКЦБ одржана је представа за децу "Вилингора" чији сценарио потписује драмска уметница Снежана Бећаревић Поповић. Публику је чинио разред II/1 из ОШ "Влада Аксентијевић", предвођени учитељицом Александром Краљевић.

Детаљније о свему можете прочитати и погледати ОВДЕ.

На часовима у нашој школи

Пројекти о индустријским револуцијама

"Индустријска револуција је појам везан за нагли друштвени развој који се догађа у одређеном временском периоду и веома је битан за целокупно човечанство".

Обухвативши све четири индустријске револуције од средине 18-ог века до данас, знањем, сазнањем, проласком и путовањем кроз историју уз познавање догађаја и стања у друштву, као и добро познавање информатичке технологије, ученици седмих разреда под менторством наставника Предрага Павловића на часовима технике и технологије су направили три интересантне видео презентације.

Вреди их одгледати с пажњом.

У пројекту учествовали ученици:

Лара Илић - носилац пројекта режије и монтаже

Ивона Бјелић

Софија Костић,

Миња Јеврић,

Андреј Илић,

Никола и Димитрије Матејић.

Радове ученика можете погледати кликом на следеће линкове:

Прва индустријска револуција

Друга и трећа индустријска револуција

Четврта индустријска револуција

1   - следећа страна