Упутство за завршни испит на крају основне школе

Приликом полагања испита добићеш:

1.мали коверат
2.велики коверат

3.две идентификационе картице које су већ попуњене твојим подацима (име, име родитеља и презиме,шифра...)

Једну идентификациону картицу коју ће ти дежурни наставник потписати одмах стављаш у мали коверат, залепиш га и ставиш у велики коверат.

Када завршиш са тестом убациш и тест у велики коверат.

На насловној страни теста и ковертама се ништа не пише.

Другу идентификациону картицу ти потписује дежурни наставник и она остаје код тебе као доказ да си радио тест.

Десет минута пре истека времена предвиђеног за рад, дежурни наставници ће вас о томе обавестити.

Не смеш имати никакав прибор осим прописаног: за српски језик-графитна, хемијска оловка и гумица за математику-графитна, хемијска оловка, гумица, лењир и шестар упутство за израду теста.

Немој ништа да пишеш на насловној страни теста!

Приликом израде теста, најпре пажљиво прочитај упутство у тесту и немој да журиш.

Одговоре можеш да пишеш прво графитном оловком (што није обавезно), а тек на крају хемијском оловком.

Прво се упознај са комплетним тестом, ради упознавања са питањима, па онда уради задатке које најбоље знаш.

Тек онда покушај да урадиш остале.

Не задржавај се превише на неким задацима да не би изгубио драгоцено време.

Не излази са испита пре него што детаљно провериш све што си урадио.

За време испита мораш се понашати дисциплиновано.

Срећно!!!

Проверите колико је потребно бодова за упис на одређени смер

Уколико желите да погледате колико је прошле године било потребно бодова за упис у поједине школе, то можете да урадите на презентацији Министарства. Кликните на линк, на добијеној страни изаберите: Округ: град Београд и притисните тастер Прикажи.