Током летњег распуста сви ученици основних и средњих школа имаће на располагању бесплатне школе пливања и спортске кампове који садрже по три различите гране спорта: кошарка, фудбал, одбојка на песку, стони тенис, мачевање, рукомет, одбојка, теквандо, аикидо, ритмичка гимнастика, фитнес и остале спортско-рекреативне и креативне програме.

Секретаријат за спорт и омладину делиће ваучере за бесплатне школе пливања, уз ђачку књижицу, или личну карту родитеља или старатеља, сваког радног дана од 10 до 15 часова у просторијама Секретаријата за спорт и омладину, ул. Краљице Марије 1 на 11. спрату.

Све детаљне информације налазе се на сајту града Београда www.beograd.rs . Такође, могуће је добити информације и путем телефона: 011 715-7434; 011 715-7463 и 011 715-7813.