У знаку обележавања Дечје недеље, учитељице одељења 1-3 су повеле своје ученике у посету библиотеци, и то не обичној, него правој дечјој библиотеци. Циљ је био да се деца упознају са простором и услугама које библиотека поседује и нуди.

На самом почетку су упознати са начином изнајмљивања, чувања и враћања књига, касније су ученици имали прилику да покажу своје знање са којим су дошли у библиотеку, колико у ствари познају бајке препознавањем делова бајки који су били понуђени на великом екрану. Слушали су и имали прилике да прате слике из књиге "Дедина веома дуга брада", након чега је уследило групно излагање бајке на основу задатог почетка, од лего коцкица су правили мини сценарио и договарали се како ће се бајка завршити.

И наравно, кући су се вратили са поклоном у рукама. Сваки ученик је добио чланску карту, да може са родитељима да оде у библиотеку и позајми књигу за читање.

Учитељице Милена и Бојана