Хуманитарно-спортска манифестација Црвеног крста Палилула, „Трка за срећније детињсво“,  сваке године у октобру окупи ученике основних и средњих школа који желе да се са вршњацима надмећу у трчању на ОФК Београд . Ове године датум трке је био 17. октобар. Куповином стартног броја у вредности од 50 динара учесници истовремено узимају учешће и у прикупљању средстава за решавање социјалних проблема ученика са палилулске општине. Заинтересованост учесника је била толика да су се купони куповали на самом месту трке. Пред куповине стартних бројева, ученици у сакупљали и добровољни прилог. На нивоу школе укупно је сакупљено 15 510 динара. Посебно хвала одељењима I₁, I₃,  III₃, IV₁ , IV₂ и IV₃  која су се итакла као велики хуманитарци.

Мото трке је гласио „Имамо циљ, дођи на старт“. Позиву на трку одазвало се око 1000 палилулских ученика, а најуспешнији тркачи награђени су медаљама и дипломама.

"Важно је учествовати...!"

Ученици наше школе, вратили су се са чак девет освојених медаља:

Чарна Арсић I₁ - прво место

Нина Павић I₃ - друго место