Генерална скупштина УН је одредила 13. октобар за дан када би се промовисала глобална култура ублажавања последица од катастрофа, подигла свест људи и благовремено припремила људе како би се смањиленегативне последице несрећа.

Црвени крст Палилула, Добровољно ватрогасно дриштво и Мрежа за опасност Србије су извели заједничку показну вежбу у дворишту наше школе.

Вартогасно друштво је демострирало скакање са висине на ускочни јастук, а волонтери Црвеног крста су имали прилику да покажу како функционише пружање прве помоћи.

Поједини ученици су имали прилику да буду модели за шминкање и пружање помоћи, а најбитније од свега је да је сарадња са организацијама била добра и да су ученици који су посматрали вежбу имали прилике да науче нешто, виде нешто ново и питају шта их интересује.