Двадесет шести октобар, дан када је основана ОШ "Влада Аксентијевић" славимо 64. пут, помињући народног хероја Владу Аксентијевића, по коме је наша школа добила име.

Последње две школске године донеле су нам нове изазове у школском животу, о којима се говори у кратком филму који су наши ученици и наставници припремили у част прославе овогодишњег Дана школе.

Ученици старијих и млађих разреда ће, у уторак, са својим разредним старешинама погледати филм, у коме су учествовали наши ученици старијих разреда, трећег један и као специјални гости, ученици првог један. Тема филма су искуства из он-лајн наставе. Сценарио су припремиле наствнице Светлана Јовановић, Гордана Илић, Биљана Љубисављевић. Музику су припремиле Драгана Вучићеви и Гордана Илић. У режирању и снимању филма учествовале су наставнице Биљана Љубисављевић, Милица Пекић, Драгана Вучићевић и Гордана Илић.

Свим ученицима и запосленима честитамо Дан школе.