Од школске 2021/2022. ОШ “Влада Аксентијевић” отпочела је са учешћем у Etweening прокетима.

Координатор пројеката је наставница историје, Марина Радичевић, а први пројекат који је завршен да колегама и ученицима из Европске Уније и Турске носи назив “Наша култура: поклон прошлости за будућност”. Током израде пројекта разговарали смо са ученицима о српској култури и традицији. Током процеса, сазнали смо да је српска реч “вампир” и како је настало веровање у вампире. Сазнали смо одакле су сарме и како су доспеле као празнична и свакодневна ђаконија на трпезу становника Балканског полуострва ("Историја плазме", "Малине" и "Ромски  намаз"). Ученици који су учествовали показали су велико знање из историје, српске епске књижевности, али и енглеског језика.

Своју креативност и вештине су исказали кроз цртање и писање, снимање кратких филмова и прављење паноа. Зато се сада захваљујемо следећим ученицима: Никици Његић, Ени Секулић, Иви Милорадовић, Хани Ролингер из одељења 6/1; Милици Драшковић, Иви Живановић, Мирјани Мини Ивановић, Вуку Стијановићу из одељења 6/2; Уни Ћирић и Теодори Петровић из одељења 6/3; Анђелку, Дарији и Драгињи Златић из 7/1; Филипу Илићу, Ивану Ђукићу и Нори Пернар из одељења 8/2; Елени Петровић и Даници Ђуровић из одељења 8/3.