Ученици 3/1 су за време ускршњих празника добили задатак да прочитају књигу по избору. У четвртак, 12. маја, су имали прилику да у библиотеци презентују на што занимљивији начин дело које су прочитали и тако заинтересују остале ученике да постану читаоци исте књиге. Различити наслови су се помињали: „Аги и Ема“, „Пет пријатеља на излету“, „Ајванхо“, „Загонетка ретка звана архитекта“, „20 изузетних дечака који су променили свет“, „Пацовски бургер“, „Исидора Мун упада у невољу“, „Алиса у земљи чуда“, „Петар и пертле“, „20 000 миља под морем“, „Аристотел“, „Бака гангстер“ и многи други. Затим су ученици имали задатак да илуструју корице прочитане књиге или по угледу на постојеће корице или на основу тога како би они волели да корице те књиге изгледају.